Webový copywriting přitáhne zákazníky jako magnet

Netrapte se s vymýšlením toho, co a kam na web napsat. Otextuji ho za vás tak, aby dával smysl, přitahoval ty správné lidi a vydělával peníze. 


Pro své stálé klienty připravuji také textace newsletterů, letáků, bannerů a jiných propagačních materiálů.

Texty na web.
Co všechno napíši?

Web vám natextuji od domovské stránky po poslední tlačítko.

Konkrétně získáte:

Komu moje texty přitahují ty správné lidi?

Edenred

Kdo jsou Edenred? Přece stravenkoví králové! A jako takoví si rozhodně zasloužili pečlivý redesign celého webu.Ve spolupráci s UX specialistou jsem navrhla obsahové priority a web kompletně otextovala. V současné době také na webu probíhá zákaznické hodnocení jednotlivých stránek – průměr je 4,3 z 5. Na kompletní výsledek se podívejte na edenred.cz

Michal Janeček

Michal Janeček je konzultant přípravy na výběrová řízení, který potřeboval jednoduchý, ale dobře promyšlený prezentační web. Navrhla jsem obsah webu, postarala jsem se o UX design (prototyp), kompletní textaci a „zprojekťačila“ také návrh grafiky a nasazení webu na WordPress. A dílo se povedlo – michaljanecek.cz

Diakonie ČCE

Klimatická změna je prostě real deal. I v Čechách už vznikají projekty na klima zaměřené – jedním z nich je Odolná obec, projekt neziskovky Diakonie ČCE. Já jsem pro tento projekt vytvářela UX design (prototyp), web kompletně otextovala a také se postarala o dodání grafiky. Výsledek? Web, který informuje o celé záležitosti a především – motivuje přispět. odolnaobec.cz

Jak textace webu probíhá?

1. Pošlete mi mail...​

... na který odpovím do dvou pracovních dnů. Můžete být klidně struční, třeba „Potřebuju otextovat web o obytných karavanech“. Ptáte se, jestli můžete i zavolat? Můžete. Ale protože většinu času píši a jsem plně pohlcena textařskou múzou, telefon nezvedám příliš často. Většinou volám nazpět.

2. Vyřešíme technikálie...

... jako třeba přibližný rozsah webu, to, jestli už vznikla jeho struktura (ideální je, pokud se jako copywriter na struktuře můžu spolupodílet s UX designérem/grafikem – struktura a texty jsou totiž něco jako žloutek a bílek), jestli je potřeba zajistit analýzu klíčových slov (tu základní máte u mě vždy v ceně) a samozřejmě – kolik to bude celé stát.

3. Vy mluvíte, já poslouchám.​

Pokud si plácneme, spolupráci začneme zhruba hodinovým online rozhovorem, ve kterém se vás vyptám na vaši službu, produkt, zákazníky, to, v čem se lišíte od konkurence a proč by měli lidé nakoupit zrovna u vás. Připravte se na palbu otázek, která mi pomůže skutečně detailně poznat váš byznys a díky tomu napsat texty, které splní svůj účel – vydělají vám peníze.

4. Já píšu, vy odpočíváte.​

Přichází ta hlavní část – začnu textovat váš web. Zatímco vy si můžete hodit nohy nahoru (a napsat mi mail, kdybyste si ještě na cokoliv vzpomněli), já se budu pilně potit nad klávesnicí a dostávat ze sebe to nejlepší. Jakmile budu mít alespoň kousek webu otextovaný, pošlu vám jej na schválení – texty musí nejen prodávat, ale také (k) vám prostě sedět.

5. Je hotovo!​

Otextovaný web, včetně metapopisků pro jednotlivé stránky, vám opět pošlu na schválení. Chcete na textech ještě něco dodělat? Není problém – v ceně máte jedno kolo úprav. A texty na webu to končit nemusí. Už znám vás, i vaše klienty. Tak proč se nepustit i do textování newsletterů, letáků nebo jiných materiálů, které „mluví“ na vaše lidi?

Kolik textace webu stojí?

Ceny jsou konečné, nejsem plátcem DPH.

Kompletní textace jednostránkového webu (landing page)

5 400 Kč

Kompletní textace webu do 5 stránek (homepage, služby, o nás, kontakt...)

9 600 Kč

Kompletní textace webu nad 5 stránek

Cena je individuální, odvíjí se od rozsahu webu. Pro nacenění mne prosím kontaktujte.

Textace newsletterů, letáků apod. (služba pouze pro ty, kterým jsem textovala web)

1 200 Kč/hodina práce

Pokud potřebujete otextovat např. webový portál (aplikaci) nebo cokoliv jiného, kde nejde použít kalkulace podle počtu stránek, zakázku naceňuju podle sazby 1 200 Kč/hodina práce. Objem hodin si vždy schválíme předem.

A co když mám e-shop?

Dobrá otázka. Poradím si i s e-shopem, cena se v tomto případě odvíjí od toho, co všechno potřebujete otextovat – statické stránky, popisky kategorií a produktů apod. Pro nacenění mne prosím kontaktujte.

Co všechno je v ceně?

Ať už jde o jednostránkový web, nebo kolos o desítkách stránek, cena vždy obsahuje:

Pokud se domluvíme na spolupráci, počítejte prosím se zaplacením 50% zálohy z uvedené/domluvené ceny před započetím práce.

Dejte vašemu webu zaslouženou proměnu.

Říkají o mně

V případě, že požadujete svěží, jasnou, konstruktivně formulovanou a přitom uživatelsky přátelskou (webovou) komunikaci, která řekne to, co opravdu děláte, a pokud ji chcete mít v dohodnutý čas, oslovte Helenu.
Michal janeček
konzultant přípravy na výběrová řízení
michal.j.janecek@gmail.com
Helena otextovala celý můj web a s výsledkem její práce jsem moc spokojená. Texty jsou skvělé a celá naše spolupráce proběhla hladce. Spolupráci s Helenou můžu jedině doporučit.
Snímek obrazovky 2021-10-12 v 13
Markéta Makovská
Webdesignérka a tvůrkyně webů
marketamakovska@gmail.com
“Na Helene je skvelé, ako dokáže vymyslieť kreatívny a obsahovo veľmi pútavý text a zároveň sa na to pozerá aj očami čitateľa, tak aby to bolo pre neho príjemné a zrozumiteľné. Nie je to o bezmyšlienkovitom písaní, ale nad vecami premýšľa koncepčne. Je skvelé, že sa môžem spoľahnúť na to, kedy prácu dodá a že je vždy v top kvalite.”
Snímek obrazovky 2021-10-11 v 13
Inga Halabicová
spoluzakladatelka projektu Randebox.cz
info@randebox.cz
Když jsme oslovili Helenu, tak jsme si mysleli, že texty na našem webu jsou úžasné a že Helena poladí jenom pár věcí. Už po prvních úpravách nám bylo jasné, že nám ze Škodovky udělala Ferrari. Její psaní je elegantní a zároveň úderné, komunikace s ní je pružná a příjemná a nebojí se vám říct, že je třeba něco od základu změnit. Prostě pracuje na projektu jako kdyby byl její vlastní. Navíc nám její rady a zkušenost pomohly stránku přetransformovat tak, aby našim zákazníkům dávala smysl a tudíž prodávala. s klidným srdcem doporučit.”
Soňa Dobiášová
Spolumajitelka jazyko.cz
sona.dobiasova@jazykovkakrumlov.cz