O mně

V dětství a během dospívaní mě bavily tři věci: přemýšlení, psaní a péče o zvířata. Veterinářkou jsem se nestala, ale schopnost dobře a rychle chápat věcipsát o nich mi vydržela. Díky vrozené empatii se dokážu také dobře vcítit – do vašeho byznysu i do lidí, kteří ho využívají. Texty díky tomu doslova mluví jazykem těch, kdo je čtou. Jako textařka a UX designérka jsem pracovala v malých firmách i velkých korporátech. Moje řemeslo mne baví a vnímám ho jako součást svého seberozvoje. Často a ráda se vzdělávám – v textařině, UX designu, psychologiimarketingu. A abych nezapomněla – péče o zvířata! Mám dvě kočky. Žije se nám dobře.

Říkám ne špatným webům... a textům.

Detaily mé profesní cesty vám prozradí LinkedIn:

Říkají o mně

“Sehnat copywritera, který najde podstatu sdělení a dokáže ji věcně a srozumitelně formulovat, je velmi vzácné. A právě to Helena umí.“
Snímek obrazovky 2021-10-11 v 13
Ivan Manolov
marketingový specialista, Česká Spořitelna a.s
imanolov@csas.cz
Když jsme oslovili Helenu, tak jsme si mysleli, že texty na našem webu jsou úžasné a že Helena poladí jenom pár věcí. Už po prvních úpravách nám bylo jasné, že nám ze Škodovky udělala Ferrari. Její psaní je elegantní a zároveň úderné, komunikace s ní je pružná a příjemná a nebojí se vám říct, že je třeba něco od základu změnit. Prostě pracuje na projektu jako kdyby byl její vlastní. Navíc nám její rady a zkušenost pomohly stránku přetransformovat tak, aby našim zákazníkům dávala smysl a tudíž prodávala.
sona
Soňa Dobiášová
Spolumajitelka jazyko.cz
sona.dobiasova@jazykovkakrumlov.cz
“Na Helene je skvelé, ako dokáže vymyslieť kreatívny a obsahovo veľmi pútavý text a zároveň sa na to pozerá aj očami čitateľa, tak aby to bolo pre neho príjemné a zrozumiteľné. Nie je to o bezmyšlienkovitom písaní, ale nad vecami premýšľa koncepčne. Je skvelé, že sa môžem spoľahnúť na to, kedy prácu dodá a že je vždy v top kvalite.”
Snímek obrazovky 2021-10-11 v 13
Inga Halabicová
spoluzakladatelka projektu Randebox.cz
info@randebox.cz
“U Heleny oceňuju především její spolehlivost, přehled v oboru, lidskost při komunikaci a tvůrčí přístup při řešení nejrůznějších problémů. Na její práci je vidět nejen že ji baví, ale že má skutečně smysl a přináší tak zadavatelům reálný užitek. Její služby mohu každému s klidným srdcem doporučit.”
Snímek obrazovky 2021-10-12 v 14
Filip Truhlář
Strategist, SYMBIO digital, s.r.o.
filip.truhlar@symbio.agency